VLetenky

Galícia s Iberiou od 119 EUR

Monte Xaxán
Galícijské Monte Xaxán v oblasti medzi Vigo a Pontevedra (foto: Gabriel González/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen za poznaním sa máte možnosť vypraviť (aj počas letných prázdnin) s leteckou spoločnosťou Iberia do grandióznej Galície na severozápade Španielska (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do A Coruña (La Coruña) sa predávajú za 88 GBP (alebo v prepočte cca 119 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine cenu nájdete v obmedzenom množstve od apríla 2015 do januára 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Galície môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 15. júla s návratom zo španielskeho mesta A Coruña (LCG) dňa 22. júla 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – A Coruña za 88 GBP (15.07.-22.07.2015)
Viedeň – A Coruña za 127 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – A Coruña za 136 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – A Coruña za 3716 CZK (rezervácia v ČJ)

Galícia

Svetoznáme Santiago de Compostela určite veľmi dobre poznáte najmä v súvislosti s preslávenými Svätojakubskými púťami (končiacimi v miestnej katedrále, na mieste ktorej bol pravdepodobne pochovaný jeden z dvanástich apoštolov – Svätý Jakub). Legendárne Santiago má status hlavného mesta celej Galície, veľmi špecifického a neskutočne fotogenického regiónu v severozápadnom kúte Španielska na pobreží Atlantického oceánu (mimochodom susedí aj s Portugalskom).

Celá táto fascinujúca oblasť sa vyznačuje niekoľkými geograficko-politickými paradoxmi, keďže samotné Santiago de Compostela sa síce nachádza v provincii A Coruña (La Coruña), ale nie je jej najľudnatejším sídlom (tým bude práve A Coruña). Aj napriek “ľudnatosti” Viga, najväčšieho mesta celej Galície, získalo Santiago privilégia správneho centra celej Galície.

0