VLetenky

Galapágy s American Airlines od 807 EUR

San Cristobal Island
Puerto Chino, galapágsky ostrov San Cristóbal (foto: MusikAnimal/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Cestu na tichomorské rovníkové súostrovie Galapágy máte šancu uskutočniť vďaka ponuke spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnermi z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na ekvádorské Galapágy (na ostrov San Cristóbal) sa predávajú za 807 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety do 30. júna 2018, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 10. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od februára do apríla 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Galapágy môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. marca a návrat z ekvádorského ostrova San Cristóbal (SCY) dňa 18. marca 2018.

Rezervácie letenky:
Viedeň – Galapágy (Isla de San Cristóbal) za 807 EUR (08.03.-18.03.2018)

Galapágy

Fantastické ekvádorské Galapágy nájdete v ekvatoriálnej oblasti vo východnom Pacifiku, zhruba 1000 km na západ od domovského juhoamerického Ekvádoru. Toto úžasné súostrovie tvorí štrnásť fascinujúcich ostrovov sopečného pôvodu (iba na piatich z nich existuje trvalá ľudská prítomnosť). K najvýznamnejším patria Isla Baltra, San Cristóbal (na oboch sú letecké prístavy) a Santa Cruz.

Napriek polohe „na rovníku“ prevláda v porovnaní s lokalitami v rovnakej zemepisnej šírke relatívne chladnejšie podnebie, ovplyvňované “studeným” Humboldtovým prúdom (priemerná maximálna teplota vzduchu i mora v teplých mesiacoch od decembra do mája sa pohybuje okolo 25°C).

Unikátna fauna Galapágov

Skvelé Galapágy Vás istotne okúzlia najmä svojou mimoriadnou faunou. Za zmienku z mnohých miestnych ohrozených endemitických zástupcov živočíšnej ríše istotne stojí poznávacie znamenie tohto excelentného ekvádorského “zámorského” teritória – gigantická korytnačka slonia s dĺžkou do dvoch metrov a hmotnosťou do 400 kilogramov, dožívajúca sa vyše sto rokov.

Pozoruhodný leguán morský ako jediný z jašterov hľadá v období dospelosti potravu výlučne v mori. Zo všetkých druhov “penguins” žije v tropickom pásme len sympatický tučniak galapágsky. Elegantný kormorán nelietavý upúta tým, že ako jediný z čeľade kormoránovitých stratil schopnosť lietať.

0