VLetenky

Francúzska Polynézia s Virgin Atlantic od 1034 EUR

Tahiti
Charakteristické scenérie tropického súostrovia Tahiti (foto: Mayumi Ishikawa/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Spoznávať čaro ostrovnej “skupinky” Francúzska Polynézia v Oceánii máte príležitosť vďaka britskej aerolínii Virgin Atlantic v spolupráci s partnerskými leteckými spoločnosťami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Papeete na Tahiti (v ďalekej Francúzskej Polynézii) sú v predaji za 1034 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 19.08.-08.12.2018. a 15.02.-23.06.2019, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu( alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od polovice februára do konca marca 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Francúzskej Polynézie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 5. marca s návratom z Papeete (PPT) na Tahiti dňa 19. marca 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Papeete za 1034 EUR (05.03.-19.03.2019)

VIE-PPT
Viedeň, Rakúsko – Papeete, Francúzska Polynézia (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Francúzska Polynézia

Geniálnu Francúzsku Polynéziu, nádherné tropické súostrovie rozprestierajúce sa v magickom Pacifiku, obýva približne 270 tisíc ľudí. Poriadne rozľahlé územie tohto fascinujúceho francúzskeho zámorského departmentu tvorí zhruba 130 ostrovov a ostrovčekov, roztrúsených na obrovskej ploche skoro 2,5 milióna štvorcových kilometrov. Neskutočne pôsobivá Francúzska Polynézia sa delí administratívno-politicky na niekoľko menších ostrovných skupín.

Úžasné Îles de la Société

Najdôležitejšie zo súostroví Francúzskej Polynézie – pozoruhodné “Îles de la Société”, rozdeľujeme na Îles du Vent (Windward Islands) a Îles Sous-le-Vent (Leeward Islands). Z rušnej miestnej metropoly – pohodovej Papetee situovanej na fantastickom Tahiti, lodnou alebo leteckou dopravou pohodlne prídete na susedný ostrov Moorea (položený taktiež v súostroví Windward Islands).

Úžasná Moorea alebo obdivuhodná Bora Bora?

Dramatická Bora Bora (Leeward Islands) Vám však bude k dispozícii iba letecky. Kým Moorea sa radí k relatívne dostupným cieľom ipre cestovateľov s “priemernejším” “budgetom”, Bora Bora patrí (vzhľadom na svoju kvalitu) k “high-end destináciám”. Na všetkých troch spomínaných ostrovoch Vás čakajú prekrásne pláže s vynikajúcimi podmienkami pre vodné športy a odhaľovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta, na svoje si však prídu i fanúšikovia hôr a pešej turistiky.

0