VLetenky

Francúzska Polynézia s Qatar Airways od 705 EUR

Tuamotu
Tropický koralový ostrov Fakarava, súčasť ostrovnej reťaze Tuamotu (foto: Julius Silver/Pixabay/CC0)

Na súostrovie Francúzska Polynézia v Oceánii sa máte príležitosť vypraviť na palube päťhviezdičkovej spoločnosti Qatar Airways (Oneworld) v spolupráci s partnermi (s odletom zo Švédska).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do miestneho hlavného mesta Papeete (v ostrovnej skupine Tahiti) kúpite za 705 EUR s odletom zo švédskej metropoly Štokholm.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 16.02.-05.07.2017 a 06.08.-10.12.2018 (s blackoutom pre návraty 10.08.-09.09.2018), min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 6 mesiacov a predaj do 16. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve s odletom na konci marca 2018 / návratom v priebehu mája 2018 (a za príplatok cca 40 EUR aj s odletom od polovice apríla do polovice mája a počas septembra 2018).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Francúzskej Polynézie nech poslúži odlet zo Štokholmu (STO) dňa 26. marca s návratom z Papeete (PPT) na Tahiti dňa 4. mája 2018 (za 705 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky na Tahiti môže byť odlet zo Štokholmu (STO) dňa 23. apríla s návratom z Papeete (PPT) na Tahiti dňa 11. mája 2018 (za 744 EUR).

Rezervácia letenky:
Štokholm – Papeete za 705 EUR (26.03.-04.05.2018)
Štokholm – Papeete za 744 EUR (23.04.-11.05.2018)

Letecký prískok do Švédska

Na štokholmské “nízkonákladové” letisko Skavsta docestujete z maďarskej Budapešti s leteckou spoločnosťou Wizz Air. Cestovateľom zo severnej časti Slovenska by sa mohli hodiť letecké spojenia do toho istého leteckého prístavu s ultra LCC Ryanair z južného Poľska – z Krakova alebo s Wizz Air z Katovíc. Na štokholmskú Arlandu (ARN) obsluhuje lety aj low costová aerolinka Norwegian Air Shuttle z Budapešti, z Krakova a z Prahy.

Francúzska Polynézia

Geniálnu Francúzsku Polynéziu, nádherné tropické súostrovie rozkladajúce sa v magickom Pacifiku, obýva približne 270 tisíc ľudí. Poriadne rozľahlé územie tohto fascinujúceho francúzskeho zámorského departmentu tvorí zhruba 130 ostrovov a ostrovčekov, roztrúsených na gigantickej ploche skoro 2,5 milióna štvorcových kilometrov. Neskutočne pôsobivá Francúzska Polynézia sa delí administratívno-politicky na niekoľko menších ostrovných skupín.

Úžasné Îles de la Société

Najdôležitejšie zo súostroví Francúzskej Polynézie – pozoruhodné “Îles de la Société”, rozdeľujeme na Îles du Vent (Windward Islands) a Îles Sous-le-Vent (Leeward Islands). Z rušnej miestnej metropoly – pohodovej Papetee situovanej na fantastickom Tahiti, lodnou alebo leteckou dopravou pohodlne prídete na susedný ostrov Moorea (položený rovnako v súostroví Windward Islands).

Skvelá Moorea alebo grandiózna Bora Bora?

Dramatická Bora Bora (Leeward Islands) Vám však bude k dispozícii iba letecky. Zatiaľ čo Moorea sa radí k relatívne dostupným cieľom i pre cestovateľov s “priemernejším” “budgetom”, Bora Bora patrí (vzhľadom na svoju kvalitu) k “high-end destináciám”. Na všetkých troch spomínaných ostrovoch Vás čakajú prekrásne pláže s vynikajúcimi podmienkami pre vodné športy a odhaľovanie ukrytých krás farebného podmorského sveta, na svoje si však prídu i fanúšikovia hôr a pešej turistiky.

0