VLetenky

Francúzska Polynézia s Finnair od 1109 EUR

Tahiti
Koralový ostrov Fakarava vo Francúzskej Polynézii (foto: Alessandro Caproni/Flickr/CC BY 2.0)

Objaviť čaro ostrovnej “skupinky” Francúzska Polynézia v Oceánii máte šancu vďaka tarifu spoločnosti Finnair (z Oneworld) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom zo strednej Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Papeete na Tahiti (v ďalekej Francúzskej Polynézii) sa predávajú za 1109 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do rakúskej Viedne.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania termínov) – pri cestovaní s odbavenou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu februára 2020.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Francúzskej Polynézie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 18. februára s návratom z Papeete (PPT) do Viedne (VIE) dňa 4. marca 2020.

Rezervácia letenky:
Praha – Papeete – Viedeň za 1109 EUR (18.02.-04.03.2020)

PRG-PPT-VIE
Praha – Papeete – Viedeň (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Francúzska Polynézia

Fenomenálnu Francúzsku Polynéziu, prekrásne tropické súostrovie rozkladajúce sa v dramatickom Pacifiku, obýva zhruba 270 tisíc ľudí. Poriadne rozľahlé územie tohto fantastického francúzskeho zámorského departmentu tvorí približne 130 ostrovov a ostrovčekov, roztrúsených na obrovskej ploche skoro 2,5 milióna štvorcových kilometrov. Nesmierne impresívna Francúzska Polynézia sa rozdeľuje administratívno-politicky na niekoľko menších ostrovných skupín.

Skvelé Îles de la Société

Najvýznamnejšie zo súostroví Francúzskej Polynézie – pozoruhodné “Îles de la Société”, delíme na Îles du Vent (Windward Islands) a Îles Sous-le-Vent (Leeward Islands). Z pulzujúcej miestnej metropoly – príjemnej Papetee položenej na fascinujúcom Tahiti, lodnou alebo leteckou dopravou pohodlne prídete na susedný ostrov Moorea (situovaný takisto v súostroví Windward Islands).

Úžasná Moorea alebo grandiózna Bora Bora?

Magická Bora Bora (Leeward Islands) Vám však bude k dispozícii len letecky. Kým Moorea sa zaraďuje k pomerne dostupným cieľom aj pre cestovateľov s “priemernejším” “budgetom”, Bora Bora patrí (vzhľadom na svoju kvalitu) k “high-end destináciám”. Na všetkých troch spomenutých ostrovoch Vás očakávajú nádherné pláže s výbornými podmienkami pre vodné športy a objavovanie skrytých krás farebného podmorského sveta, na svoje si však prídu aj priaznivci hôr a pešej turistiky.

0

Add a Comment