VLetenky

Francúzska Polynézia s Air New Zealand od 926 EUR

Rangiroa Atoll
Atol Rangiroa vo Francúzskej Polynézii (foto: François Battail/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.5)

Spoznávať kúzlo geniálneho súostrovia Francúzska Polynézia v Oceánii máte šancu zásluhou spoločnosti Air New Zealand v spolupráci s partnermi zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Papeete v ostrovnej skupine Tahiti v ďalekej Francúzskej Polynézii sa dajú kúpiť za 926 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. mája do 30. júna 2017, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 31. mája (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku mája do začiatku júna 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Francúzskej Polynézie nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 10. mája s návratom z Papeete (PPT) na Tahiti dňa 28. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Papeete za 926 EUR (10.05.-28.05.2017)

Francúzska Polynézia

Fenomenálnu Francúzsku Polynéziu, prekrásne tropické súostrovie rozkladajúce sa v dramatickom Pacifiku, obýva zhruba 270 tisíc ľudí. Poriadne rozľahlé územie tohto fantastického francúzskeho zámorského departmentu vytvára približne 130 ostrovov a ostrovčekov, roztrúsených na obrovskej ploche takmer 2,5 milióna štvorcových kilometrov. Nesmierne impresívna Francúzska Polynézia sa rozdeľuje administratívno-politicky na niekoľko menších ostrovných skupín.

Skvelé Îles de la Société

Najvýznamnejšie zo súostroví Francúzskej Polynézie – pozoruhodné “Îles de la Société”, delíme na Îles du Vent (Windward Islands) a Îles Sous-le-Vent (Leeward Islands). Z pulzujúcej miestnej metropoly – príjemnej Papetee položenej na fascinujúcom Tahiti, lodnou alebo leteckou dopravou pohodlne prídete na susedný ostrov Moorea (situovaný takisto v súostroví Windward Islands).

Skvelá Moorea alebo grandiózna Bora Bora?

Magická Bora Bora (Leeward Islands) Vám však bude k dispozícii len letecky. Kým Moorea sa zaraďuje k pomerne dostupným cieľom aj pre cestovateľov s “priemernejším” “budgetom”, Bora Bora patrí (vzhľadom na svoju kvalitu) k “high-end destináciám”. Na všetkých troch spomínaných ostrovoch Vás očakávajú nádherné pláže s výbornými podmienkami pre vodné športy a objavovanie skrytých krás farebného podmorského sveta, na svoje si však prídu aj priaznivci hôr a pešej turistiky.

0