VLetenky

Francúzska Polynézia s Air New Zealand od 1072 EUR

Bora Bora
Nádherný tropický ostrov Bora Bora (foto: Didierlefort/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Spoznať kúzlo geniálneho súostrovia Francúzska Polynézia v Oceánii možno vďaka spoločnosti Air New Zealand v spolupráci s partnerskými Singapore Airlines zo Star Alliance (s odletom z Európy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Papeete v ostrovnej skupine Tahiti v ďalekej Francúzskej Polynézii kúpite za 1072 EUR s odletom z britského hlavného mesta Londýn.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 02.02.-29.03. a 09.04.-30.06.2017, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) na konci zimy / na začiatku jari 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Tahiti nech poslúži odlet z anglického Londýna (LON) dňa 27. februára s návratom z francúzskeho mesta Papeete (PPT) dňa 19. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Londýn – Papeete za 1072 EUR (27.02.-19.03.2017)

Letecký prískok do/z Londýna

Pri leteckom priblížení do Londýna sa dá profitovať z jeho výbornej dostupnosti z nášho regiónu. Na londýnske letisko Luton doputujete z Bratislavy (a z Rzeszówa) Ryanair-om, zatiaľ čo čo Wizz Air prevádzkuje lety do tohto leteckého prístavu z Košíc, z Popradu, z Budapešti, z Brna, z Katovíc a z Prahy. (Lety z Budapešti na Luton, už ale vo vyššej cenovej hladine, núka takisto Easy Jet.)

Na ďalšie londýnske nízkonákladové letisko Stansted docestujete Ryanair-om z Bratislavy a v podstate i zo všetkých ostatných okolitých medzinárodných leteckých prístavov (Brno, Budapešť, Katovice, Krakov, Rzeszów). Na London Gatwick Intl Airport obsluhuje letecké linky znovu (za trochu vyššiu cenu) britská aerolinka Easy Jet z Budapešti, z Viedne, z Krakova a z Prahy.

Francúzska Polynézia

Fenomenálnu Francúzsku Polynéziu, čarokrásne tropické súostrovie rozkladajúce sa v dramatickom Pacifiku, obýva zhruba 270 tisíc ľudí. Poriadne rozľahlé územie tohto fantastického francúzskeho zámorského departmentu vytvára približne 130 ostrovov a ostrovčekov, roztrúsených na obrovskej ploche skoro 2,5 milióna štvorcových kilometrov. Nesmierne pôsobivá Francúzska Polynézia sa rozdeľuje administratívno-politicky na niekoľko menších ostrovných skupín.

Skvelé Îles de la Société

Najvýznamnejšie zo súostroví Francúzskej Polynézie – pozoruhodné “Îles de la Société”, delíme na Îles du Vent (Windward Islands) a Îles Sous-le-Vent (Leeward Islands). Z pulzujúcej miestnej metropoly – príjemnej Papetee položenej na fascinujúcom Tahiti, lodnou alebo leteckou dopravou pohodlne prídete na susedný ostrov Moorea (situovaný takisto v súostroví Windward Islands).

Skvelá Moorea alebo obdivuhodná Bora Bora?

Magická Bora Bora (Leeward Islands) Vám však bude k dispozícii len letecky. Kým Moorea sa zaraďuje k pomerne dostupným cieľom aj pre cestovateľov s “priemernejším” “budgetom”, Bora Bora patrí (vzhľadom na svoju kvalitu) k “high-end destináciám”. Na všetkých troch spomínaných ostrovoch Vás očakávajú prekrásne pláže s výbornými podmienkami pre vodné športy a objavovanie skrytých krás farebného podmorského sveta, na svoje si však prídu aj priaznivci hôr a pešej turistiky.

0