VLetenky

Francúzska Korzika s Eurowings za 80 EUR

Plage de Saleccia
Plage de Saleccia na severe Korziky (foto: Pierre Bona/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodu francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte príležitosť odhaliť (aj na začiatku letného obdobia) pri využití priamych letoch spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pútavého korzického prímorského mesta Bastia kúpite za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas júna a októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 24. júna (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 1. júla 2017 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 80 EUR (24.06.-01.07.2017)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia úžasná Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, výhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0