VLetenky

Francúzska Korzika s Eurowings od 80 EUR

Plage de Corse
Grandiózne plážové scenérie subtropického súostrovia Korzika (foto: GREGOR/Pixabay/CC0)

Prírodu stredomorského (francúzskeho) ostrova Korzika máte príležitosť objaviť (aj v období letných prázdnin) pri využití priamych letov spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do lákavého korzického prímorského mesta Bastia sú v predaji za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s predajom v obmedzenom množstve do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
– za 80 až 90 EUR: október 2017
– za 100 EUR: júl až september 2017

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku (za 80 EUR) nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 14. októbra (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 21. októbra 2017 (sobota).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky (za 100 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 22. júla (sobota) a návrat z korzickej Bastie (BIA) dňa 29. júla 2017 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 80 EUR (14.10.-21.10.2017)

Viedeň – Bastia za 100 EUR (22.07.-29.07.2017)
Viedeň – Bastia za 100 EUR (05.08.-12.08.2017)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku elegantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú skvelá Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Pokiaľ patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0