VLetenky

Francúzska Korzika s Eurowings od 80 EUR

GR20
Grandiózne horské panorámy na preslávenom treku GR 20 (foto: Rick McCharles/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodu francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte šancu odhaliť (na konci sezóny) vďaka opäť dostupnému tarifu na priamych letoch spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do pútavého korzického prímorského mesta Bastia sa dajú kúpiť za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od konca septembra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 30. septembra (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 14. októbra 2017 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 80 EUR (30.09.-14.10.2017)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku elegantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú skvelá Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Pokiaľ patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0