VLetenky

Francúzska Guyana s Air France od 646 EUR

Salvation Islands
Francúzska Guyana – Diabolský ostrov (foto: Christian F5UII/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ak by ste chceli zavítať na návštevu juhoamerickej Francúzskej Guyany, máte šancu využiť tarif spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Francúzskej Guyany (Cayenne) kúpite za 646 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 06.03.-23.06. a 29.08.-30.11.2021, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) od septembra do novembra 2021.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Francúzskej Guyany môže byť odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 15. septembra a návrat z francúzskeho Cayenne (CAY) dňa 29. septembra 2021.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Cayenne za 646 EUR (15.09.-29.09.2021)

BUD-CAY
Budapešť, Maďarsko – Cayenne, Francúzska Guyana (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Francúzska Guyana

Príťažlivá Francúzska Guyana sa radí k zámorským regiónom Francúzska v oblasti “Amerík”, konkrétne v tropickom pásme juhoamerického kontinentu. V susedstve sú položené dramatická Brazília a nemenej impresívny Surinam (bývalá Holandská Guyana), pričom brehy Francúzskej Guyany obmývajú vody pôsobivého Atlantického oceánu. Istotne nevynechajte prekrásne piesočnaté pláže s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Najväčší národný park Francúzska

Nenechajte si v žiadnom prípade ujsť ani najrozľahlejší národný park Francúzska a zároveň jeden z najväčších na svete – “Parc amazonien de Guyane”. Tento skvelý a neskutočne krehký ekosystém s obrovským množstvom rozličných druhov fauny a flóry, z ktorých veľkú časť tvoria endemity, však bohužiaľ pomaly ustupuje potrebám nenásytného ťažobnému priemyslu.

Francúzsky kozmodróm v Južnej Amerike

Rozhodne však neobíďte ani pútavé “Centre Spatial Guyanaise” (CSG), lákavý kozmodróm blízko mesta Kourou (situovaný asi 50 km severozápadne od Cayenne – “neďaleko” pobrežia Atlantiku), ktorý patrí s floridským Kennedy Space Center (Cape Canaveral) a ruským Bajkonurom (v Kazachstane) zrejme k najznámejším svetovým centrám pre lety do vesmírneho priestoru.

“Odskočíte” si aj do Surinamu?

Uvidieť sa oplatí i susedný Surinam, keďže letenky z Európy do tejto pozoruhodnej bývalej holandskej kolónie sú obvykle ekonomicky menej dostupné ako do Francúzskej Guyany a administratívny proces získania surinamských víz v Cayenne nepatrí ku komplikovaným záležitostiam (v porovnaní so žiadaním o víza na surinamských zastupiteľských úradoch na našom svetadieli).

0