VLetenky

Francúzska Guyana a Martinik s Air France od 510 EUR

Salvation Islands
Francúzska Guyana – Diabolský ostrov (foto: Claude Meisch, PhD./Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Ak by ste chceli zamieriť na návštevu juhoamerickej Francúzskej Guyany (či prípadne i karibského súostrovia Martinik), máte možnosť využiť tarif Air France z aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Francúzskej Guyany (Cayenne) sa dajú kúpiť za 510 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Stop over na tropickom ostrove Martinik (Fort-de-France) možno pridať do itinerára za príplatok 35 EUR.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 05.01.-30.06. a 21.08.-10.12.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 26. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do konca júna a od začiatku septembra do konca októbra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Francúzskej Guyany nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 31. januára a návrat z francúzskeho Cayenne (CAY) dňa 13. februára 2017.

Príklad itinerára so stop overom na Martiniku:
31.01.2017 Budapešť (BUD), Maďarsko – Fort-de-France (FDF), Martinik
06.02.2017 Fort-de-France (FDF), Martinik – Cayenne (CAY), Fr. Guyana
13.02.2017 Cayenne (CAY), Fr. Guyana – Budapešť (BUD), Maďarsko

Rezervácia letenky:
Budapešť – Cayenne za 510 EUR (31.01.-13.02.2017)
Budapešť – Fort-de-France (stop) – Cayenne – Budapešť za 545 EUR (31.01.-06.02.-13.02.2017)

Francúzska Guyana

Pôvabná Francúzska Guyana sa zaraďuje k zámorským regiónom Francúzska v oblasti “Amerík”, konkrétne v tropickom pásme juhoamerického kontinentu. V susedstve sú situované magická Brazília a nemenej pôsobivý Surinam (bývalá Holandská Guyana), pričom brehy Francúzskej Guyany obmývajú vody impresívneho Atlantického oceánu. Určite neobíďte nádherné piesočnaté pláže s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Najväčší národný park Francúzska

Nenechajte si v žiadnom prípade ujsť ani najrozľahlejší národný park Francúzska a súčasne jeden z najväčších na svete – “Parc amazonien de Guyane”. Tento úžasný a nesmierne krehký ekosystém s obrovským množstvom rôznych druhov fauny a flóry, z ktorých veľkú časť vytvárajú endemity, však bohužiaľ pomaly ustupuje potrebám nenásytného ťažobnému priemyslu.

Francúzsky kozmodróm v Južnej Amerike

Rozhodne však nevynechajte ani lákavé “Centre Spatial Guyanaise” (CSG), pútavý kozmodróm v blízkosti mesta Kourou (položený asi 50 km severozápadne od Cayenne – “neďaleko” pobrežia Atlantiku), ktorý patrí s floridským Kennedy Space Center (Cape Canaveral) a ruským Bajkonurom (v Kazachstane) zrejme k najznámejším svetovým centrám pre lety do vesmírneho priestoru.

“Odskočíte” si i do Surinamu?

Uvidieť sa oplatí aj susedný Surinam, keďže letenky z Európy do tejto pozoruhodnej bývalej holandskej kolónie sú zvyčajne ekonomicky menej dostupné ako do Francúzskej Guyany a administratívny proces získania surinamských víz v Cayenne nepatrí ku komplikovaným záležitostiam (v porovnaní so žiadaním o víza na surinamských zastupiteľských úradoch na našom svetadieli).

Martinik (Martinique)

Príťažlivý Martinik, rozlohou neveľký (ale naopak neuveriteľnou krásou požehnaný) ostrov v Karibskom mori, geograficky radíme do neskutočne čarovného súostrovia Malé Antily. Administratívno-politicky ako zámorské teritórium Francúzska sa zaraďuje aj do Európskej únie (nie však do Schengenského priestoru) a preto sa s vízovými povinnosťami nemusíte vôbec zaťažovať.

Šarmantný Martinik leží medzi nemenej elegantnými karibskými tropickými ostrovmi Dominika a Svätá Lucia. Vášnivých milovníkov grandióznych horských scenérií zrejme okúzli nielen najvyšší bod Martiniku, aktívny vulkán Mt. Pelée (1397 m). Prekrásne piesočnaté pláže oslovia nejedného fanúšika Karibiku, pohodového plážového leňošenia či aktívnych vodných športov.

0