VLetenky

Francúzska Guyana a Guadeloupe s Air France od 577 EUR

Salvation Islands
Francúzska Guyana v podobe tropického súostrovia Îles du Salut (foto: Remi/Flickr/CC BY 2.0)

Ak by ste chceli spojiť návštevu juhoamerickej Francúzskej Guyany s karibským súostrovím Guadeloupe, máte možnosť využiť tarif Air France z aliancie Sky Team (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Francúzskej Guyany (Cayenne) so stop overom na tropickom ostrove Guadeloupe (Pointe-à-Pitre) sú v predaji za 178500 HUF (alebo v prepočte cca 577 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu pri aplikácii kupónu “BLACK752” oprávňujúceho na zľavu 23000 HUF / asi 74 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 201500 HUF / 651 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 27. novembra.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky (v kombinácii s aplikovaným promokódom) určujú cesty v období 25.11.-21.12.2016 a 01.01.-30.06.2017, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov (resp. vyplývajúcu z podmienok kupónu) a predaj do 27. novembra (alebo do aktualizácie tarifu / do vyčerpania voľných termínov / do vyčerpania kupónov).

Zľavový kupón (“BLACK752”) sa zadáva v priebehu rezervačného procesu po vybraní jednotlivých letov pri vypísaní osobných údajov (do políčka “Discount code / discount voucher”).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do polovice júna 2017.

Príklad cestovného itinerára:
30.01.2017 BUD-PTP AF1695/AF766
06.02.2017 PTP-CAY AF600
13.02.2017 CAY-BUD AF853/AF1294

Rezervácia letenky:
Budapešť – Pointe-à-Pitre – Cayenne – Budapešť za 178500 HUF (30.01.-06.02.-13.02.2017 s kupónom / 201500 HUF pred zľavou – manuálne zadanie “multicity” na maďarskej mutácii webu AF)

Francúzska Guyana

Príťažlivá Francúzska Guyana sa radí k zámorským regiónom Francúzska v oblasti “Amerík”, konkrétne v tropickom pásme juhoamerického kontinentu. V susedstve sú položené dramatická Brazília a nemenej impresívny Surinam (bývalá Holandská Guyana), pričom brehy Francúzskej Guyany obmývajú vody pôsobivého Atlantického oceánu. Istotne nevynechajte prekrásne piesočnaté pláže s najväčšími morskými korytnačkami na svete (Leatherback sea turtle).

Najväčší národný park Francúzska

Nenechajte si v žiadnom prípade ujsť ani najrozľahlejší národný park Francúzska a zároveň jeden z najväčších na svete – “Parc amazonien de Guyane”. Tento skvelý a neskutočne krehký ekosystém s obrovským množstvom rozličných druhov fauny a flóry, z ktorých veľkú časť tvoria endemity, však bohužiaľ pomaly ustupuje potrebám nenásytného ťažobnému priemyslu.

Francúzsky kozmodróm v Južnej Amerike

Rozhodne však neobíďte ani atraktívne “Centre Spatial Guyanaise” (CSG), lákavý kozmodróm v blízkosti mesta Kourou (situovaný asi 50 km severozápadne od Cayenne – “neďaleko” pobrežia Atlantiku), ktorý patrí s floridským Kennedy Space Center (Cape Canaveral) a ruským Bajkonurom (v Kazachstane) pravdepodobne k najznámejším svetovým centrám pre lety do vesmírneho priestoru.

“Odskočíte” si aj do Surinamu?

Vzhliadnuť sa oplatí aj susedný Surinam, keďže letenky z Európy do tejto pozoruhodnej bývalej holandskej kolónie sú obyčajne ekonomicky menej dostupné ako do Francúzskej Guyany a administratívny proces získania surinamských víz v Cayenne nepatrí ku komplikovaným záležitostiam (v porovnaní so žiadaním o víza na surinamských zastupiteľských úradoch na našom svetadieli).

Guadeloupe

Pôvabná Guadeloupe, súčasť obdivuhodnej ostrovnej reťaze Malých Antíl, Vás očakáva vo východnej časti Karibského mora. Ako francúzska zámorská dŕžava sa zaraďuje do Európskej únie (nie však do Schengenského priestoru) – s vízovými záležitosťami sa teda nemusíte vôbec trápiť. K jej susedom sa radia britský Montserrat či Antigua a Barbuda na severe i úžasná Dominika na juhu.

Prekrásne piesočnaté pláže potešia hlavne priaznivcov aktívnych vodných športov či relaxačného plážového leňošenia. Na svoje si prídu aj fanúšikovia trekov v tropickej džungli, grandióznych sopečných úkazov či magických vodopádov v dažďových pralesoch. Zachovaný miestny ekosystém sa ochraňuje v kúzelnom národnom parku “Parc national de la Guadeloupe”.

0