VLetenky

Brazílska Fortaleza a Recife s Condor Airlines od 520 EUR

Pernambuco
Tropické súostrovie Fernando de Noronha v južnom Atlantiku (foto: photo pantai/Flickr/CC BY 2.0)

Do tropického pásma juhoamerickej Brazílie možno zamieriť na krídlach nemeckej leteckej spoločnosti Condor Airlines v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do brazílskeho veľkomesta Fortaleza v rovníkovej oblasti sú v predaji za 520 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Za 530 EUR doletíte aj do Recife.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete (v závislosti od konkrétneho zvoleného routingu) v obmedzenom množstve hlavne s odletmi v priebehu mája/júna 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 22. mája (piatok) s návratom z brazílskej Fortalezy (FOR) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 5. júna 2015 (piatok).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 2. júna (utorok) s návratom z Recife (REC) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 9. júna 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Praha – Fortaleza za 520 EUR (22.05.-05.06.2015)
Praha – Recife za 530 EUR (02.06.-09.06.2015)

Fortaleza (Ceará)

Pôsobivá 2,3-miliónová Fortaleza (3,4 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti), administratívne a politické centrum štátu Ceará, patrí na piatu pozíciu v rebríčku najľudnatejších brazílskych sídiel. Toto impresívneho mesto, ktorého názov sa dá z portugalčiny (do slovenského jazyka voľne) preložiť ako “pevnosť”, leží v ekvatoriálnom pásme krajiny pri pobreží Atlantického oceánu.

V každom prípade sa istotne majú na čo tešiť predovšetkým vášniví milovníci nádherných piesočnatých tropických pláží (či už priamo v samotnej Fortaleze alebo v jej blízkom či širším okolím), kde budú mať obrovské množstvo skvelých príležitostí sa venovať nielen plážovému leňošeniu, ale aj rôznym rozličným “vodným” aktivitám (oddychového či aktívneho charakteru). Nepochybne upúta obdivuhodná Jericoacoara (skrátene nazývaná aj Jeri) s úžasnými piesočnatými dunami tvoriace jedny z najkrajších a najpopulárnejších brazílskych plážových scenérií.

Recife (Pernambuco)

Pulzujúce 1,6-miliónové Recife (s populáciou 3,7 milióna obyvateľov v metropolitnej oblasti) má status administratívno-politického a kultúrneho centra štátu Pernambuco. Toto rušné mesto býva niekedy prezývané aj ako “Brazílske Benátky” keďže jeho centrálnu časť vyvára nesmierne malebná spleť mnohých riek, riečok, kanálov, ostrovčekov, jazierok a mostov.

Vášniví milovníci čarokrásnych piesočnatých tropických pláží majú šancu vychutnať si plážové scenérie či už priamo v samotnom Recife alebo v jeho blízkom či širším okolím. Rozhodne si nenechajte ujsť fascinujúcu Praia dos Carneiros v oblasti Porto de Galinhas (asi 100 km južne od Recife), ktorá sa nepochybne zaraďuje k najpríťažlivejším brazílskym “praias”.

Fernando de Noronha

Do brazílskeho štátu Pernambuco sa administratívne radí aj fantastické tropické súostrovie Fernando de Noronha, ktoré Vás čaká v južnom Atlantiku (zhruba 550 km na severovýchod od Recife, resp. približne 350 km na sever od Natal). Na Fernando de Noronha docestujete letecky (s Gol Linhas Aéreas alebo Azul Linhas Aéreas) či lodnou dopravou (aj) z Recife.

Tento fenomenálny “morský” národný park (UNESCO) pozostáva z vyše dvadsiatky grandióznych ostrovov a ostrovčekov s nesmierne pôvabnými plážovými scenériami – opäť jedny z naljepších v krajine. V žiadnom prípade si rozhodne nenechajte ujsť fotogenickú Praia da Conceiçao, ktorej magicky dominuje dramatický “špicatý” skalnatý vrchol, najvyšší bod súostrovia Morro do Pico (323 m).

0