VLetenky

Fort Myers (Florida) s Eurowings od 450 EUR

Fort Myers
Príjemné plážové scenérie Mexického zálivu v oblasti Fort Myers (foto: Paul Brennan/Pixabay/CC0)

Na prvý pohľad všedná ponuka leteniek spoločnosti Eurowings z Viedne na západnú Floridu poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj v rámci letných prázdnin.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického mesta Fort Myers (na juhozápade Floridy) sú v predaji za 450 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja :
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. ´

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku mája do polovice októbra 2018 – vrátane obdobia letných prázdnin (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na západnú Floridu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. júna s návratom z amerického Fort Myers (RSW) dňa 3. júla 2018 (za 450 EUR).

Alternatívou rezervácie (prázdninovej) spiatočnej letenky na Floridu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. júla s návratom z amerického Fort Myers (RSW) dňa 19. júla 2018 (za 465 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Fort Myers za 450 EUR (28.06.-03.07.2018 / preklik na web aerolinky)
Viedeň – Fort Myers za 465 EUR (05.07.-19.07.2018 / preklik na web aerolinky)

VIE-RSW
Viedeň, Rakúsko – Fort Myers, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami (aj v jeho blízkom okolí) Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vybrať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vydáte z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral so svetoznámym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou , ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0