VLetenky

Florida s United Airlines od 378 EUR

Panama City Beach
Tropická atmosféra slnečnej Floridy v oblasti Panama City (foto: seabreezesmallengine/Pixabay/CC0)

Na výlet do “Sunshine State” sa máte príležitosť vypraviť (aj v rámci “zimných sviatkov”) vďaka leteckej spoločnosti United Airlines a partnerských aerolínií zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) kúpite za 378 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja :
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. novembra 2018 do 4. apríla 2019, min. dobu pobytu 6 dní, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 22. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu (t.j. počas zimného letového poriadku).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 13. januára s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 25. januára 2019 (za 378 EUR).

Ďalším príkladom rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 12. decembra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 26. decembra 2018 (za 388 EUR).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 378 EUR (13.01.-25.01.2019)
Viedeň – Miami za 388 EUR (12.12.-26.12.2018)

VIE-MIA

Viedeň, Rakúsko – Miami, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami (i v jeho blízkom okolí) Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, položené v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0