VLetenky

Florida s United Airlines od 345 EUR

Florida Keys
Nesmierne fotogenická oblasť tropického súostrovia Florida Keys (foto: Marcus/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výlet do “Sunshine State” sa máte príležitosť vydať pri využití ponuky United Airlines/Austrian Airlines a partnerských aerolínií zo Star Aliance (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) sa predávajú za 345 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 27. júna 2017 do 15. marca 2018, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 9. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku januára do konca februára 2018.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Floridu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. januára s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 24. januára 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 345 EUR (10.01.-24.01.2018 / let s prestupom)
Viedeň – Miami za 375 EUR (10.01.-24.01.2018 / priamy let)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami (aj v jeho blízkom okolí) Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou alternatívou, ako vzhliadnuť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0