VLetenky

Florida s TAP Portugal od 462 EUR

Winter Haven
Navštívite Miami Beach v skutočnej i “legolandovej” podobe? (foto: Jared/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľom mieriacim v chladnejšom období na slnečnú Floridu (či do Karibiku) by sa mohol hodiť tarif leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do floridského Miami sa predávajú za 462 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 15.08.-15.12.2015 a 03.01.-15.06.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu (s odletmi od októbra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 7. októbra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 21. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Miami za 462 EUR (07.10-21.10.2015)
Budapešť – Miami za 12770 CZK (rezervácia v ČJ / na webe dopravcu)
Budapešť – Miami za 493 EUR (rezervácia v SJ)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami i v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vybrať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, položené v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. FAmózne Fort Lauderdale zaujme naopak rozumnými cenami leteniek. Za výhodný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0