VLetenky

Florida s TAP Portugal od 400 EUR

Miami Beach
Grandiózne prímorské scenérie floridskej Miami Beach (foto: maxamillion32/Pixabay/CC0)

Cestovateľom smerujúcim v jesennom čase na slnečnú Floridu (či do Karibiku) by mohla padnúť vhod promoakcia leteckej spoločnosti TAP Portugal zo Star Alliance (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do floridského Miami sú v predaji za 10830 CZK (alebo v prepočte cca 400 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu (pri aplikácii kupónu “TAPCZ0815” oprávňujúceho na zľavu 15% – v tomto prípade zo základnej ceny 12741 CZK).

Tarifné podmienky určujú cesty v období 15.09.-15.12.2015 a 15.01.-10.03.2016, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu vyplývajúcu z podmienok predaja (t.j. ukončenie ciest do 10. marca 2016) a predaj do 16. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Reálnu dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v dobe od začiatku októbra do konca novembra 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 7. októbra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 21. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Miami za 10830 CZK (07.10-21.10.2015 / priamy odkaz v ČJ s aplikovaným promokódom)

Florida a okolie

Excelentné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami aj v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Lákavé Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale osloví naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte možnosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0