VLetenky

Florida s TAP Portugal od 266 EUR

Garden Key
Floridský tropický ostrovček Garden Key (foto: Florida Memory/Dale M. McDonald /Flickr/CC0)

Na cestu do „Sunshine State“ sa máte príležitosť vypraviť v rámci ponuky spoločnosti TAP Portugal z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) kúpite za 266 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja :
Tarifné podmienky určujú odlety v období 01.11.-14.12.2021 a 16.01.-31.03.2022, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 27. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) od novembra 2021 do marca 2022.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. novembra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 23. novembra 2021.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 266 EUR (09.11.-23.11.2021)

VIE-MIA

Viedeň, Rakúsko – Miami, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami (aj v jeho blízkom okolí) Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, položené v centrálnej časti Floridy, zrejme zaujme najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, narazíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov „omráči“ “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných „smrteľníkov“.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou alternatívou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale osloví naopak atraktívnymi cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0