VLetenky

Florida s Norwegian Air Shuttle od 459 EUR

Pensacola Beach
Najzápadnejšie pláže Floridy v okolí amerického mesta Pensacola (foto: tpsdave/Pixabay/CC0)

Na návštevu slnečnej Floridy v chladnejšom období máte možnosť zamieriť s leteckou spoločnosťou Norwegian Air Shuttle (s odletom z krakovského letiska Jána Pavla II.).

Spiatočné letenky na Floridu sa dajú kúpiť za 459 EUR s odletom zo spomínaného krakovského leteckého prístavu do Fort Lauderdale a návratom z Orlanda opäť do poľského Krakova. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) v priebehu februára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie letenky na Floridu nech poslúži odlet z Krakova (KRK) do Fort Lauderdale (FLL) dňa 8. februára s návratom z Orlanda (MCO) do Krakova (KRK) dňa 15. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Krakov – Fort Lauderdale, Orlando – Krakov za 459 EUR (08.02.-15.02.2016)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, položené v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou , ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak rozumnými cenami leteniek. Za priaznivú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0