VLetenky

Florida s Norwegian Air Shuttle od 357 EUR

Key West
Najjužnejšie floridské mesto Key West v súostroví Florida Keys (foto: Dave S/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na (last minute) návštevu slnečnej Floridy možno zavítať pri využití (krátkej) promoakcie leteckej spoločnosti Norwegian Air Shuttle (s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na Floridu sa predávajú za 357 EUR s odletom zo spomínanej Budapešti do Fort Lauderdale a návratom z Orlanda opäť na budapeštianske letisko. Podmienkou dosiahnutia avizovanej sumy bude uplatnenie kupónu “BLACKFRIDAY” v priebehu 27. novembra (do 23:59).

Ako príklad rezervácie letenky na Floridu nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) do Fort Lauderdale (FLL) dňa 1. decembra s návratom z Orlanda (MCO) do Budapešti (BUD) dňa 7. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Fort Lauderdale, Orlando – Budapešť za 357 EUR (01.12.-07.12.2015 / s promokódom)

Florida a okolie

Excelentné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vybrať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “omráči” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou alternatívou, ako vzhliadnuť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0