VLetenky

Florida s Iberiou od 378 EUR

Miami
Scenérie Ocean Drive (South Beach) na juhu Miami Beach (foto: Geoff Livingston/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Návštevu slnečnej Floridy aj v priebehu letných prázdnin možno podniknúť vďaka zaujímavému tarifu spoločnosti Iberia v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do floridského Miami kúpite za 378 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v období od júna 2015 až do mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 8. júla s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 22. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 378 EUR (08.07.-22.07.2015)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vybrať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako vzhliadnuť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0