VLetenky

Florida s Eurowings za 310 EUR

Florida Keys
Florida Keys – pevnosť Fort Jefferson, Dry Tortugas National Park (foto: Florida Memory/Flickr/CC0)

Na výlet do “Sunshine State” sa možno vypraviť (v chladnejšom i teplejšom období) pri využití ponuky nemeckej leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) sú v predaji za 310 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja :
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. ´

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v čase od konca januára do konca júna a od začiatku septembra do konca septembra 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. júna s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 4. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 310 EUR (20.06.-04.07.2018)

VIE-MIA

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami (i v jeho blízkom okolí) Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, položené v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “omráši” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0