VLetenky

Florida s Eurowings od 320 EUR

Deerfield Beach
Panorámy populárnej lokality Deerfield Beach (foto: Juliancolton/Wikimedia Commons/CC0)

Výlet na slnečnú Floridu máte príležitosť podniknúť pri využití vcelku pútavej ponuky leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z rakúskej Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) sú v predaji za 320 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty od 1. septembra 2016 do 1. novembra 2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 1. septembra s návratom z Miami (MIA) dňa 15. septembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 320 EUR (01.09.-15.09.2016)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj atraktívny národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0