VLetenky

Florida s Eurowings od 290 EUR

Fort Lauderdale
Obľúbená Las Olas Beach vo Fort Lauderdale (foto: donnamper/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Návštevu slnečnej Floridy máte možnosť podniknúť pri využití lákavej ponuky leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Nemecka a za príplatok i z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Miami sa dajú kúpiť za 290 EUR s odletom z Kolína nad Rýnom. V cene 430 EUR možno letieť aj zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Tarifné podmienky určujú odlety od 1. mája 2016 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu mája 2016.

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech bude napr. odlet z nemeckého Kolína (CGN) dňa 10. mája s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 17. mája 2016 (za 290 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky do “Sunshine State” môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. mája s návratom z floridského Miami (Mia) dňa 17. mája 2016 (za 430 EUR).

Rezervácia letenky:
Kolín – Miami za 290 EUR (10.05.-17.05.2016)
Viedeň – Miami za 430 EUR (10.05.-17.05.2016)

Doprava do Nemecka

Na letecké priblíženie do nemeckého Kolína nad Rýnom možno vo všeobecnosti využiť (nemeckú) nízkonákladovú dcérsku spoločnosť Lufthansy s názvom Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou variantou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vybrať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, položené v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou variantou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0