VLetenky

Florida s Eurowings od 280 EUR

Naples Beach
Fotogenická oblasť Naples na západnom pobreží Floridy (foto: Reinhard Link/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na výlet do “Sunshine State” (na konci jari a na začiatku leta) máte možnosť vyraziť pri využití pútavej ponuky leteckej spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) sú v predaji za 280 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v čase od začiatku mája do konca júna 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Floridu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 18. júna (nedeľa) s návratom z Miami (MIA) dňa 25. júna 2017 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 280 EUR (18.06.-25.06.2017)

Florida a okolie

Excelentné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózna Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0