VLetenky

Florida s Delta Air Lines od 412 EUR

Key West
Fotogenická oblasť Key West v tropickom súostroví Florida Keys (foto: BeautifulKeyWest/Pixabay/CC0)

Na návštevu slnečnej Floridy máte príležitosť zamieriť so spoločnosťou Delta Air Lines (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s holdingom Air France-KLM (s odletom z Budapešti a z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami sa predávajú za 412 EUR s odletom z budapeštianskeho leteckého prístavu. V cene 444 EUR možno letieť aj z viedenského letiska.

Podmienky tarifu:
Tarifné podmienky stanovujú cesty do 22. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 18. decembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete (v závislosti od zvoleného routingu) v obmedzenom množstve predovšetkým v období od polovice januára do polky júna 2016.

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 2. marca s návratom z Miami (MIA) dňa 15. marca 2016 (za 412 EUR).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. marca s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 15. marca 2016 (za 444 EUR).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Miami za 412 EUR (02.03.-15.03.2016)
Budapešť – Miami za 432 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Miami za 437 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Miami za 12512 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Miami za 444 EUR (02.03.-15.03.2016)
Viedeň – Miami za 461 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 479 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Miami za 12714 CZK (rezervácia v ČJ)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vypraviť na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, položené v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral so svetoznámym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za výhodnú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0