VLetenky

Florida s Delta Air Lines od 411 EUR

Naples
Fotogenická oblasť Naples na západnom pobreží Floridy (foto: Mariamichelle/Pixabay/CC0)

Na návštevu slnečnej Floridy máte možnosť zavítať so spoločnosťou Delta Air Lines (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s koncernom Air France-KLM (s odletom z Budapešti).

Spiatočné letenky do floridského veľkomesta Miami kúpite za 411 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Tarifné podmienky umožňujú cesty do 22. júna 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 7. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od polovice januára do polky júna 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech bude napr. odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 1. júna s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 14. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Miami za 411 EUR (01.06.-14.06.2016)
Budapešť – Miami za 432 EUR (rezervácia v NJ)
Budapešť – Miami za 435 EUR (rezervácia v SJ)
Budapešť – Miami za 11678 CZK (rezervácia v ČJ)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak výhodnými cenami leteniek. Za priaznivú sumu máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0