VLetenky

Florida s British Airways od 410 EUR

Key West
Neskutočné prímorské scenérie na juhu floridského mesta Key West (foto: Cayobo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovateľom smerujúcim v chladnejšom období na slnečnú Floridu (či do Karibiku) by sa mohol hodiť tarif British Airways v spolupráci s partnermi z aliancie Oneworld (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do floridského Miami kúpite za 410 EUR s odletom z Budapešti a návratom do Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety v období 20.10.-12.12.2015 a 25.12.2015-24.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas zimného letového poriadku.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z Budapešti (BUD) dňa 4. novembra s návratom z Miami (MIA) do Viedne (VIE) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Miami – Viedeň za 410 EUR (04.11-18.11.2015)

Florida a okolie

Excelentné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral so svetoznámym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale zaujme naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte možnosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

Ubytovanie

Ceny nocľahov v samotnom Miami či v blízkom Miami Beach (v uvádzanom cestovnom období) začínajú na 14 EUR pri ubytovaní v hosteloch. V cene 53 EUR si možno rezervovať v obľúbenej lokalite Miami Beach 2-lôžkový apartmán s vlastnou kuchynkou pri uplatnení promokódu “VLETENKY13” na tomto odkaze v NJ (v tesnej blízkosti populárnych miestnych pláží) alebo i klasické hotely (ponuku ubytovania si prípadne porovnajte na “hotelovom agregátore“).

0