VLetenky

Florida s British Airways od 409 EUR

Key Biscayne
Pláž Crandon Park Beach v oblasti Key Biscayne (foto: b k/joiseyshowaa /Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu “Sunshine State” možno zamieriť so spoločnosťou British Airways v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) sú v predaji za 409 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 1. mája do 7. júla 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 23. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve hlavne (s odletom) počas mája a júna 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Floridu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. júna s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 12. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 409 EUR (05.06.-12.06.2016)
Viedeň – Miami za 415 EUR (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)
Viedeň – Miami za 430 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Miami za 11533 CZK (rezervácia v ČJ)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak výhodnými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0