VLetenky

Florida s Austrian Airlines od 476 EUR

Naples
Idylické scenérie v oblasti Naples na juhozápade Floridy (foto: Charlie Anzman/Flickr/CC BY 2.0)

Jediné priame letecké spojenie zo strednej Európy na slnečnú Floridu (v hlavnej karibskej sezóne) máte šancu využiť na palube spoločnosti Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do floridského Miami sa dajú kúpiť za 476 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10.-16.12.2015 a 25.12.2015-27.03.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 476 EUR (04.11.-18.11.2015)
Viedeň – Miami za 487 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 487 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 492 EUR (rezervácia v SJ)

Florida a okolie

Excelentné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vybrať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, položené v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako vzhliadnuť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte možnosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0