VLetenky

Florida s Austrian Airlines od 457 EUR

Howard Park Beach
Panorámy Howard Park Beach vo floridskom Tarpon Springs (foto: Robert Nelson/Flickr/CC BY 2.0)

Atmosféru slnečnej Floridy majú príležitosť nasať aj počas letných prázdnin i cestovatelia z východného Slovenska s Austrian Airlines (a United Airlines) zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do Miami kúpite za 457 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu. Za rovnakú sumu doletíte aj do ďalších floridských miest ako Orlando či Fort Myers.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 30. mája do 9. októbra 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 16. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu (vrátane letných prázdnin).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie letenky na Floridu nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 22. júla s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 5. augusta 2016.

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 19. júla s návratom z floridského Orlanda (MCO) dňa 3. augusta 2016.

Iný príklad rezervácie spiatočnej letenky nech bude napr. odlet z Košíc (KSC) dňa 19. júla s návratom z amerického Fort Myers (RSW) dňa 3. augusta 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Miami za 457 EUR (22.07.-05.08.2016 / manuálne zadanie)
Košice – Miami za 473 EUR (rezervácia na webe dopravcu / priamy odkaz)
Košice – Miami za 473 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)
Košice – Miami za 12928 CZK (rezervácia v ČJ / priamy odkaz)

Košice – Orlando za 457 EUR (19.07.-02.08.2016 / manuálne zadanie)
Košice – Fort Myers za 457 EUR (19.07.-02.08.2016 / manuálne zadanie)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na na dramatický gický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta nielen svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu sa dá z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0