VLetenky

Florida s Austrian Airlines od 454 EUR

Mexický záliv
Panorámy Mexického zálivu vo floridskom Indian Rocks Beach (foto: Mariamichelle/Pixabay/CC0)

Atmosféru slnečnej Floridy majú šancu nasať i cestovatelia z východného Slovenska s Austrian Airlines v spolupráci s partnerskými United Airlines zo Star Alliance (s odletom z Košíc).

Spiatočné letenky do floridského veľkomesta Miami (na juhovýchode “Sunshine State”) kúpite za 454 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 9. januára do 29. februára 2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 24. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v druhej polovici februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z Košíc (KSC) dňa 29. februára s návratom z Miami (MIA) dňa 14. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Košice – Miami za 454 EUR (29.02.-14.03.2016)
Košice – Miami za 470 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Košice – Miami za 476 EUR (rezervácia v SJ)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vybrať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, položené v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “omráči” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou alternatívou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz možno z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0