VLetenky

Florida s Austrian Airlines od 442 EUR

Key West
Neskutočné prímorské scenérie floridského mesta Key West (foto: jdeeringdavis/Flickr/CC BY 2.0)

Jediné priame letecké spojenie zo strednej Európy na slnečnú Floridu (v hlavnej karibskej sezóne) máte možnosť využiť na krídlach spoločnosti Austrian Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do floridského Miami kúpite za 442 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedeného času platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 442 EUR (04.11.-18.11.2015)
Viedeň – Miami za 454 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Miami za 460 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 465 EUR (rezervácia v SJ)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Lákavé Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak rozumnými cenami leteniek. Za priaznivú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0