VLetenky

Florida s American Airlines od 449 EUR

Miami
Populárna Miami Beach trochu z iného (fotografického) uhla pohľadu (foto: Eddy/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu slnečnej Floridy máte možnosť zrealizovať s tarifom spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými aerolinkami z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Orlanda sú v predaji za 449 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Za 461 EUR sa dá doletieť do Miami, za 466 EUR do Tampy a za 511 EUR do Key West.

Tarifné podmienky určujú odlety v období 11.01.-06.03. a 26.10.-16.12., min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v priebehu prvého kvartálu roku 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. marca s návratom z amerického mesta Orlando (MCO) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Orlando za 449 EUR (01.03.-15.03.2016)
Viedeň – Miami za 461 EUR (01.03.-15.03.2016)
Viedeň – Tampa za 466 EUR (01.03.-15.03.2016)
Viedeň – Key West za 511 EUR (01.03.-15.03.2016)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “dostane” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako vzhliadnuť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak rozumnými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0