VLetenky

Florida s American Airlines od 442 EUR

Walt Disney World
Magic Kingdom vo Walt Disney World pri floridskom Orlande (foto: Darrell Taylor/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľom smerujúcim v chladnejšom období na slnečnú Floridu (či do Karibiku) by mohol padnúť vhod tarif American Airlines v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do floridského Orlanda sa predávajú za 442 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015-17.03.2016 a 04.04.-22.04.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Floridu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. novembra s návratom z amerického Orlanda (MCO) dňa 18. novembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Orlando za 442 EUR (04.11-18.11.2015)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami aj v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale osloví naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte možnosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0