VLetenky

Florida s American Airlines od 441 EUR

Daytona
Scenérie Daytona Beach na západe Floridy (foto: MrMiscellanious/Wikimedia Commons/CC0)

Návštevu slnečnej Floridy máte možnosť podniknúť s tarifom spoločnosti American Airlines v spolupráci s partnerskými British Airways z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Tampa (TPA) na západnom pobreží Floridy sú v predaji za 441 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Za 442 EUR máte príležitosť doletieť aj do Orlanda (MCO) v centrálnej oblasti “Sunshine State”.

Tarifné podmienky určujú odlety v dobe 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015.-17.03.2016 a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom (v rámci horeuvedeného obdobia) predovšetkým v čase od konca novembra 2015 do konca apríla 2016 pri routingu VIE-TPA, resp. v priebehu apríla 2016 pri trase VIE-MCO.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. decembra s návratom z amerického mesta Tampa (TPA) dňa 16. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tampa za 441 EUR (02.12.-16.12.2015)
Viedeň – Orlando za 442 EUR (20.04.-27.04.2016)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vybrať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, položené v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou , ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0