VLetenky

Florida s Alitaliou od 414 EUR

Miami
Grandiózne floridské veľkomesto Miami (foto: eismannhans/Hans Schwarzkopf /Pixabay/CC0)

Na návštevu “Sunshine State” možno zavítať so spoločnosťou Alitalia (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými aerolíniami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do floridského veľkomesta Miami sú v predaji za 414 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 07.01.-22.03. a 01.04.-12.06.2016, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 29. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v dobe od polovice februára do začiatku júna 2016 (s výnimkou veľkonočného blackoutu).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 3. mája s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 19. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 414 EUR (03.05.-19.05.2016)
Viedeň – Miami za 430 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 436 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Miami za 11704 CZK (rezervácia v ČJ)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vybrať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, položené v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “omráči” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral so svetoznámym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak výhodnými cenami leteniek. Za rozumný peniaz máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0