VLetenky

Florida s Air France od 458 EUR

Naples
Magické západy Slnka v oblasti Naples na juhozápade Floridy (foto: conorwithonen/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen leteckí entuziasti majú možnosť zavítať na slnečnú Floridu (či do Karibiku) na palube Airbusu A380 spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do floridského Miami sa predávajú za 458 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 6. januára do 22. marca 2015, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. decembra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. v prvom prvého kvartáli roku 2015).

Podmienkou dosiahnutia uvedenej sumy bude uplatnenie promokódu “FLYNOW757″, oprávňujúceho na zľavu 110 EUR z ceny letenky pri letoch Air France (“base fare” však musí presiahnuť 140 EUR). Zľavový kupón platí pre cesty do 30. apríla 2015 (s predajom do 31.12.2014) na nemeckej verzii webu aerolínie a zadáva sa v priebehu rezervačného procesu po vybraní segmentov pri vpisovaní osobných údajov (po použití bude základná cena 569 EUR znížená o jeho hodnotu na 458 EUR).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. februára s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 11. februára 2015.

Príklad cestovného itinerára:
02.02.2015 10:05-18:05 VIE-MIA (AF1139/AF090)
11.02.2015 20:55-15:05 MIA-VIE (AF099/AF1738)

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 458 EUR (02.02.-11.02.2015 / 569 EUR pred zľavou)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo veľmi príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých nadšencov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale upúta naopak rozumnými cenami leteniek. Za priaznivú sumu máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0