VLetenky

Florida s Air France od 435 EUR

Naples
Grandiózne scenérie v oblasti Marco Island na juhozápade Floridy (foto: Elin B/Flickr/CC BY 2.0)

Návštevu slnečnej Floridy máte príležitosť zrealizovať na krídlach spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do floridského Miami sa dajú kúpiť za 435 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú odlety v období 04.04.-22.05.2015, 16.10.-16.12.2015 a 25.12.-26.12.2015, 30.12.-31.12.2015 a 06.03.-22.03.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) v priebehu mája a počas doby platnosti zimného letového poriadku.

Apo príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 20. mája s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 3. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 435 EUR (20.05.-03.06.2015)
Viedeň – Miami za 444 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 455 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 466 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Miami za 12703 CZK (rezervácia v ČJ)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vypraviť na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Atraktívne Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, položené v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vyberiete z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral so svetoznámym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou variantou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumné dukáty máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0