VLetenky

Florida s Air France od 431 EUR

Fort Lauderdale
Grandiózne scenérie vo Fort Lauderdale na juhozápade Floridy (foto: Jared/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu slnečnej Floridy máte šancu zavítať aj na palube Airbusu A380 spoločnosti Air France z leteckej aliancie Sky Team v spolupráci s partnerskými aerolinkami (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami na juhovýchode Floridy sa predávajú za 431 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 26.10.-16.12.2015, 25.12.2015.-17.03.2016 a 04.04.-22.05.2016, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období platnosti zimného letového poriadku (s doletmi cca od konca októbra 2015 do polovice marca 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Floridu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 1. februára s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 8. februára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 431 EUR (01.02.-08.02.2016)
Viedeň – Miami za 451 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Miami za 456 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Miami za 12246 CZK (rezervácia v ČJ)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “omráči” “kúsok odtiaľ” ležiaci svetoznámy Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou alternatívou, ako vzhliadnuť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak rozumnými cenami leteniek. Za priaznivú sumu máte možnosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0