VLetenky

Florida s Air France od 314 EUR

Florida Keys
Floridský tropický ostrovček Loggerhead Key (foto: Florida Memory/Dale M. McDonald /Flickr/CC0)

Na výlet do “Sunshine State” sa máte príležitosť vypraviť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Air France (Sky Team) a partnerských dopravcov (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) sa dajú kúpiť za 314 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja :
Tarifné podmienky určujú cesty v období 06.05.-26.06. a 01.09.-25.10.2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od začiatku septembra do konca októbra 2019.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Floridu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. septembra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 16. septembra 2019.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 314 EUR (04.09.-16.09.2019)

VIE-MIA

Viedeň, Rakúsko – Miami, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami (aj v jeho blízkom okolí) Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vypraviť na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, položené v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta najmä svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre priaznivcov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre fanúšikov rozličných vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak vyrazíte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O niečo južnejšie, takisto pri východnom pobreží Floridy, narazíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným aj pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou alternatívou , ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte šancu z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0