VLetenky

Florida s Air Canada od 334 EUR

Key Biscane
Tropická atmosféra slnečnej Floridy v oblasti Key Biscane (foto: Rafael Nascimento/Pixabay/CC0)

Na výlet do “Sunshine State” sa máte šancu vypraviť (s možnosťou prehliadky Toronta) vďaka leteckej spoločnosti Air Canada a partnerských aeroliniek zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do amerického veľkomesta Miami (na juhovýchode Floridy) sú v predaji za 334 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja :
Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. októbra 2018 do 14. mája 2019, min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 27. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu platnosti zimného letového poriadku.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Floridu môže byť odlet z českej Prahy (PRG) dňa 5. novembra s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 14. novembra 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – Miami za 334 EUR (05.11.-14.11.2018 / s možnosťou prehliadky Toronta)
(Pozn.: potrebné rozkliknúť “Alle angebote anzeigen”)

Praha – Miami za 345 EUR (05.11.-14.11.2018 / výhodnejšie letové časy)

PRG-MIA

Praha, Česká republika – Miami, USA (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Florida a okolie

Vynikajúce Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku príjemnej oblasti Fort Lauderdale a relatívne neveľmi vzdialeného Miami (aj v jeho blízkom okolí) Vás čakajú nádherné morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí i pútavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočného časového fondu sa skúste vybrať na dramatický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Lákavé Orlando a zábavné parky

Príťažlivé Orlando, situované v centrálnej partii Floridy, pravdepodobne upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských pozoruhodností).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Ak sa vydáte z Orlanda na severovýchod, natrafíte na pohodové pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, naďabíte na ďalšie pôvabné plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci legendárny Cape Canaveral s presláveným Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Vhodnou variantou, ako spoznať karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Znamenité Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) docestovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines i do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) či do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0