VLetenky

Florida s Air Berlin od 423 EUR

Miami
Ikonická americká South Beach v južnej časti Miami Beach (foto: Ed Schipul/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na návštevu “Sunshine State” máte možnosť zamieriť (aj v priebehu letných prázdnin) s leteckou spoločnosťou Air Berlin z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do floridského veľkomesta Miami sa dajú kúpiť za 423 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v cestovnom období 23.05.-03.07., 24.08.-25.10. a 17.12.-24.12.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 15. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedeného času platnosti tarifu (t.j. s odletom od konca mája 2016 s výnimkou uvedených blackoutov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Floridu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 24. augusta s návratom z amerického Miami (MIA) dňa 30. augusta 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Miami za 423 EUR (24.08.-30.08.2016)
Viedeň – Miami za 428 EUR (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)
Viedeň – Miami za 444 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Miami za 11942 CZK (rezervácia v ČJ)

Florida a okolie

Výborné Fort Lauderdale a Miami

Vo vskutku pohodovej oblasti Fort Lauderdale a pomerne neveľmi vzdialeného Miami a v jeho blízkom okolí Vás očakávajú prekrásne morské pláže (Miami Beach, South Beach, West Palm Beach, atď.). Za návštevu stojí aj lákavý národný park Everglades National Park. V prípade dostatočných časových možností sa skúste vydať na magický Key West – najjužnejší bod súostrovia Florida Keys.

Pútavé Orlando a zábavné parky

Pôvabné Orlando, situované v centrálnej časti Floridy, zrejme upúta hlavne svojimi početnými rozľahlými zábavnými parkmi. Spomedzi mnohých spomeňme aspoň Walt Disney World (pre vášnivých milovníkov animovaného sveta), Universal Orlando Resort (pre fanúšikov hraného filmu) a Sea World Orlando (pre priaznivcov rôznych vodných, “podvodných” a podmorských špecialít).

Morské pobrežie a Kennedy Space Centre

Pokiaľ sa vydáte z Orlanda na severovýchod, naďabíte na príjemné pláže v Daytona Beach či v neďalekom New Smyrna Beach. O čosi južnejšie, taktiež pri východnom pobreží Floridy, natrafíte na ďalšie príťažlivé plážové scenérie v malebných mestečkách Cocoa a Melbourne. Nielen leteckých entuziastov “ohúri” “kúsok odtiaľ” ležiaci preslávený Cape Canaveral s legendárnym Kennedy Space Center (s občasnými štartmi vesmírnych rakiet), voľne dostupným i pre bežných “smrteľníkov”.

Kam ďalej z Floridy?

Výhodnou alternatívou, ako uvidieť karibské ostrovy, budú plavby zaoceánskou loďou z Miami. Famózne Fort Lauderdale poteší naopak priaznivými cenami leteniek. Za rozumnú sumu máte príležitosť z miestneho letiska Hollywood Intl Airport (FLL) doputovať s americkými nízkonákladovkami JetBlue Airways a Spirit Airlines aj do oblasti Karibiku (Americké Panenské ostrovy, Aruba, Bahamy, Dominikánska republika, Jamajka, Portoriko, Sint Maarten), do Strednej Ameriky (Guatemala, Honduras, Kostarika, Mexiko, Panama, Salvador) alebo do Južnej Ameriky (Kolumbia a Peru).

0