VLetenky

Fínska Karélia s Finnair od 171 EUR

Savonlinna
Ostrovný hrad Olavinlinna, najsevernejšia (zachovaná) stredoveká pevnosť (foto: AI Leino/Pixabay/CC0)

Návštevu západnej časti Karélie máte možnosť uskutočniť (aj v priebehu letných prázdnin) so spoločnosťou Finnair z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do fínskeho mesta Joensuu v Karélii sú v predaji za 171 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od konca januára do polovice novembra 2018 (vrátane letných prázdnin).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do fínskej Karélie nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. júla (streda) s návratom z Joensuu (JOE) dňa 9. júla 2018 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Praha – Joensuu za 171 EUR (04.07.-09.07.2018)

Fínska Karélia

Príťažlivá Karélia, hlavne jej južná partia v širšom okolí mesta Lappeenranta, patrí k najpopulárnejším cestovateľským cieľom vo Fínsku. Výhodným ročným obdobím na jej návštevu môže byť i jeseň, keď všetko navôkol doslova hrá farbami (domáci tento čas farebných listov nazývajú “ruska”). Celému regiónu dominuje rozľahlé Saimaa, najväčšie jazero Fínska a súčasne štvrtá najväčšia sladkovodná plocha v Európe. Naďabíte tu na mnoho malebných ostrovčekov a úzkych vodných kanálov.

Pokiaľ sa rozhodnete pre návštevu fínskej Karélie v letných mesiacoch, istotne nevynechajte vyhliadkovú plavbu kanálom Saimaa do neďalekého znamenitého ruského Vyborgu (v dĺžke 1 až 3 dni, na ktorú nepotrebujete víza do Ruska). Určite neobíďte ani pôvabné mesto Savonlinna, položené na brehoch jazera, kde Vás čaká impozantný hrad Olavinlinna.

0