VLetenky

Filipíny s Turkish Airlines od 352 EUR

Palawan
Grandiózne scenérie El Nido na severe súostrovia Palawan (foto: eric molina/Flickr/CC BY 2.0)

Za neskutočnou prírodou obrovitých Filipín v juhovýchodnej Ázii vábi zaujímavý tarif leteckej spoločnosti Turkish Airlines v spolupráci s Cathay Pacific (s odletom z Európy).

Spiatočné letenky do nesmierne rušnej filipínskej metropoly Manila sa predávajú za 352 EUR s odletom z francúzskeho hlavného mesta Paríž.

Tarifné podmienky určujú odlety v období od 15. augusta 2015 do 20. marca 2016 (s výnimkou odletov v dobe 17.12.-27.12.2015 a návratov v čase 26.12.2015.-10.01.2016), max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. augusta (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým počas prvého kvartálu roku 2016 (prevažne v priebehu februára a marca 2016).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Filipíny môže byť odlet z francúzskeho Paríža (PAR) dňa 3. marca s návratom z filipínskej Manily (MNL) dňa 19. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Paríž – Manila za 352 EUR (03.03.-19.03.2016)
Paríž – Manila za 352 EUR (rezervácia v NJ)

Letecký prískok do Paríža

Do francúzskeho hlavného mesta letecky low costovo docestujete Ryanair-om na letisko Paríž-Beauvais (BVA) z Budapešti, z Krakova alebo z Bratislavy. Pre cestovateľov zo severného Slovenska poslúži takisto ako výhodná varianta Wizz Air z Katovíc (do toho istého leteckého prístavu).

Ako ďalšie alternatívy prichádzajú do úvahy letecké spojenia priamo na najväčšie parížske letisko Paríž-Charles de Gaulle (CDG), t.j. Easy Jet z Budapešti (a z Krakova) alebo prípadne Niki/Air Berlin z Viedne. Na Paríž-Orly (ORY) doputujete s Transaviou z Budapešti a z Prahy.

Filipíny

Príťažlivé filipínske súostrovie, pozostávajúce z viac ako 7000 ostrovov a ostrovčekov, Vás očakáva v jednej z najatraktívnejších oblasti pútavej juhovýchodnej Ázie. Ekonomicky celkom nenáročnú vnútroštátnu leteckú dopravu zaisťujú najmä nízkonákladové aerolínie Cebu Pacific, Air Asia/Air Asia Zest, Airphil Express a prípadne i ďalšie miestne letecké spoločnosti.

Magické Visays a impresívny Luzon

Milovníkov prekrásnych plážových scenérií a vodných športov očaria kúzelné biele piesočnaté pláže v oblasti Visayas – na pôsobivých ostrovoch Palawan, Boracay či Bohol. Fantastické panorámy na posledne menovanom ostrove vytvárajú “čokoládové” homole Chocolate Hills. V severnej časti Filipín (na ostrove Luzon) istotne upútajú hlavne vyše 2000 rokov staré ryžové terasy v obľúbenom Banaue.

Palau a Micronesia Island Hopping

Ak budete náhodou po čase Filipínami už presýtení, skúste sa vydať na “neďaleký” potápačský raj – famózne súostrovie Palau, ktoré sa geograficky zaraďuje už do Mikronézskeho súostrovia. V prípade, že patríte k vášnivým leteckým entuziastom a netlačia Vás financie, pridajte si aj populárny Island Hopping po Mikronézii (a Marshallových ostrovoch) na trase Manila – Guam – Honolulu (a späť).

0