VLetenky

Filipíny s Air China od 379 EUR

Palawan
Fenomenálna Big Lagoon v geniálnom El Nido na severe súostrovia Palawan (foto: nennnn/Flickr)

Za spoznávaním bohatých prírodných pokladov atraktívneho “súostrovia 7000 ostrovov” v pútavej juhovýchodnej Ázii vábi celkom zaujímavý tarif Air China zo Star Alliance.

Spiatočné letenky na Filipíny kúpite za 379 EUR s odletom z katalánskej Barcelony a návratom do nemeckého Frankfurtu. Tarifné podmienky určujú odlety do 30. júna 2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. novembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletmi) v druhom kvartáli roku 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Filipíny nech bude napr. odlet z Barcelony (BCN) dňa 6. apríla s návratom z Manily (MNL) do Frankfurtu (FRA) dňa 20. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Barcelona – Manila – Frankfurt za 379 EUR (06.04.-20.04.2015)

Positioning flights po Európe

Letecké priblíženie do Španielska

Do centra katalánskej kultúry Barcelona máte príležitosť ekonomicky doputovať z maďarského hlavného mesta Budapešť, pri využití konkurenčného boja “no frills” spoločností Ryanair a Wizz Air. Ďalšou alternatívou bude linka Ryanair-u z Bratislavy na letisko Barcelona-Girona/Costa Brava.

Cestovateľom zo severu Slovenska by mohol padnúť vhod írsky Ryanair na trase z Krakova do Barcelony-Girona, alebo Wizz Air z Katovíc priamo na hlavné barcelonské letisko El Prat (BCN).

Letecký prískok do/z Frankfurtu

Leteckú dopravu do Frankfurtu máte možnosť zrealizovať s Wizz Air, ktorý obsluhuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou alternatívou ostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského leteckého prístavu priamo do Frankfurtu.

Filipíny

Príťažlivé filipínske súostrovie, pozostávajúce z viac ako 7000 ostrovov a ostrovčekov, Vás očakáva v jednej z najlákavejších oblasti geniálnej juhovýchodnej Ázie. Ekonomicky vcelku nenáročnú vnútroštátnu leteckú dopravu zaisťujú najmä nízkonákladové aerolínie Cebu Pacific, Air Asia/Air Asia Zest, Airphil Express a prípadne aj ďalšie miestne letecké spoločnosti.

Magické Visays a impresívny Luzon

Priaznivcov prekrásnych plážových scenérií a vodných športov očaria kúzelné biele piesočnaté pláže v oblasti Visayas – na pôsobivých ostrovoch Palawan, Boracay či Bohol. Fantastické panorámy na posledne menovanom ostrove vytvárajú “čokoládové” homole Chocolate Hills. V severnej časti Filipín (na ostrove Luzon) istotne upútajú hlavne viac ako 2000 rokov staré ryžové terasy v Banaue.

Palau a Micronesia Island Hopping

Ak budete náhodou po čase Filipínami už presýtení, skúste sa vypraviť na “neďaleký” potápačský raj – famózne súostrovie Palau, ktoré sa geograficky zaraďuje už do Mikronézskeho súostrovia. V prípade, že sa radíte k vášnivým leteckým entuziastom a netlačia Vás financie, pridajte si aj populárny Island Hopping po Mikronézii (a Marshallových ostrovoch) na trase Manila – Guam – Honolulu (a späť).

0