VLetenky

Filipínske Cebu s Cathay Pacific od 566 EUR

Bohol
Dumaluan Beach na juhu ostrova Panglao v provincii Bohol (foto: gezelle rivera/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ by ste sa pri ceste na súostrovie 7000 ostrovov (aj počas Vianoc a Silvestra) chceli vyhnúť relatívne hektickej Manile a radšej by ste zamierili rovno na famózne Cebu (či na susedný Bohol) v centrálnej oblasti Visayas, mohla by Vám padnúť vhod ponuka 5* spoločnosti Cathay Pacific v spolupráci s partnerskými Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do filipínskeho Cebu City sa predávajú za 566 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase 09.04.-30.06. a 16.08.-15.12.2015, min. dobu pobytu 3 dni, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) od začiatku septembra do začiatku decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cebu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 10. decembra 2015 s návratom z filipínskeho Cebu City (CEB) dňa 1. januára 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Cebu za 566 EUR (10.12.2015-01.01.2016)
Viedeň – Cebu za 15703 CZK (rezervácia v ČJ)

Filipíny

Pôvabné filipínske súostrovie, pozostávajúce z vyše 7000 ostrovov a ostrovčekov, Vás čaká v jednej z najatraktívnejších oblasti fenomenálnej juhovýchodnej Ázie. Ekonomicky vcelku nenáročnú vnútroštátnu leteckú dopravu zabezpečujú hlavne low costové aerolinky Cebu Pacific, Air Asia/Air Asia Zest, Airphil Express a prípadne aj ďalšie miestne letecké spoločnosti.

Magické Visays a pôsobivý Luzon

Fanúšikov nádherných plážových scenérií a vodných športov okúzlia čarovné biele piesočnaté pláže v oblasti Visayas – na impresívnych ostrovoch Palawan, Boracay či Bohol. Fascinujúce panorámy na posledne menovanom ostrove tvoria “čokoládové vrchy” Chocolate Hills. V severnej šasti Filipín (na ostrove Luzon) určite upútajú najmä vyše 2000 rokov staré ryžové terasy v Banaue.

Palau a Micronesia Island Hopping

Pokiaľ budete náhodou po čase Filipínami už presýtení, skúste sa vydať na “neďaleký” potápačský raj – znamenité súostrovie Palau, ktoré sa geograficky radí už do mikronézskeho súostrovia. V prípade, že sa zaraďujete k vášnivým leteckým entuziastom a netlačia Vás financie, pridajte si aj obľúbený Island Hopping po Mikronézii (a Marshallových ostrovoch) na trase Manila – Guam – Honolulu (a späť).

0