VLetenky

Filipínske Cebu s Cathay Pacific od 541 EUR

Bohol
Grandiózna Dumaluan Beach na juhu ostrova Panglao v provincii Bohol (foto: Greg/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen na znamenitý ostrov Cebu (či na susedný Bohol) v centrálnej oblasti famózneho filipínskeho súostrovia Visayas sa možno vypraviť so spoločnosťou Cathay Pacific (z leteckej aliancie Oneworld) v spolupráci s ČSA Czech Airlines (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do filipínskeho Cebu City sa dajú kúpiť za 541 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky určujú odlety do 19. júna a od 13. augusta do 31. októbra 2015, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 30. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve od marca do októbra 2015 (okrem uvádzaného blackoutu v priebehu letných prázdnin).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Cebu nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 5. mája s návratom z filipínskeho Cebu City (CEB) dňa 20. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Cebu za 541 EUR (05.05.-20.05.2015)
Praha – Cebu za 551 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Cebu za 551 EUR (rezervácia v NJ)

Filipíny

Príťažlivé filipínske súostrovie, pozostávajúce z viac ako 7000 ostrovov a ostrovčekov, Vás očakáva v jednej z najpútavejších oblasti geniálnej juhovýchodnej Ázie. Ekonomicky celkom nenáročnú vnútroštátnu leteckú dopravu zaisťujú najmä nízkonákladové aerolínie Cebu Pacific, Air Asia/Air Asia Zest, Airphil Express a prípadne i ďalšie miestne letecké spoločnosti.

Dramatické Visays a impresívny Luzon

Priaznivcov čarokrásnych plážových scenérií a vodných športov očaria kúzelné biele piesočnaté pláže v oblasti Visayas – na pôsobivých ostrovoch Palawan, Boracay či Bohol. Fantastické panorámy na posledne menovanom ostrove vytvárajú “čokoládové vrchy” Chocolate Hills. V severnej partii Filipín (na ostrove Luzon) istotne upútajú hlavne viac ako 2000 rokov staré ryžové terasy v Banaue.

Palau a Micronesia Island Hopping

Ak budete náhodou po čase Filipínami už presýtení, skúste sa vybrať na “neďaleký” potápačský raj – famózne súostrovie Palau, ktoré sa geograficky zaraďuje už do mikronézskeho súostrovia. V prípade, že sa radíte k vášnivým leteckým entuziastom a netlačia Vás financie, pridajte si aj populárny Island Hopping po Mikronézii (a Marshallových ostrovoch) na trase Manila – Guam – Honolulu (a späť).

0